Chcąc odświeżyć swoją pościel z pierza, można zamówić pranie na telefon. Kontaktując się z pralnią EBS, zleca się jej odbiór, wypranie, a także dostarczenie już czystej pod drzwi. Oczywiście możliwe jest też samodzielne wypranie w warunkach domowych. By pościel nie uległa zniszczeniu, należy przestrzegać pewnych zasad.
Po pierwsze, trzeba dysponować pralką z bębnem na tyle dużym, by móc w nim swobodnie umieścić kołdrę. Upychanie jej jest stanowczo odradzane. Temperaturę prania należy dostosować do instrukcji umieszczonych na metce konkretnego produktu. Zaleca się używanie płynu do prania lub płynu przeznaczonego do ubranek niemowlęcych.
Jak i kiedy prać pościel z pierza?
Zarówno podczas prania, jak i wirowania, w pralce, oprócz pościeli, znajdować się powinny piłeczki tenisowe, zapobiegające zbijaniu się puchu. Po zakończonym cyklu prania trzeba od razu wyjąć pościel z pralki i roztrzepać. Powinno się ją rozłożyć na płasko na ustawionej na tarasie lub balkonie suszarce.
Kołdrę i poduszkę z naturalnym wypełnieniem w warunkach domowych najlepiej jest prać w upalny i wietrzny dzień. Wybór odpowiedniej pogody jest niesłychanie ważny, bo ich suszenie długo trwa. Nie jest możliwe użycie suszarki bębnowej, ani wykorzystywanie w tym celu np. przenośnych grzejników łazienkowych.
Pościel z pierza – przeciwwskazania do prania
Nie jest możliwe wypranie pościeli z pierza, gdy nie dysponuje się pralką z odpowiednio dużym bębnem. Podobnie w przypadku, gdy nie ma tarasu, własnego ogródka czy nawet balkonu, na którym można ją wysuszyć. Wyraźnym przeciwwskazaniem do prania kołdry i poduszek w warunkach domowych jest też pora roku. Nie da się tego zrobić zimą.
Puchowa pościel jest droższa od tej z syntetycznym wypełnieniem. Wiele osób, w obawie przed jej zniszczeniem, zleca usługę prania profesjonalistom. Robi to też każdy, kto nie może poświęcić trzech dni na suszenie i przewracanie kołdry na suszarce. Pranie w pralni chemicznej to szybki i bezpieczny sposób na przywrócenie jej czystości i świeżości.